top of page

Kadın Dayanışma Kermesi

Tarih: 26 Mart Pazar, 2023
Saat: 14:00-20:00

Adres: Round Chapel, 1D Glenarm Rd, Lower Clapton, London E5 0LY, United Kingdom

Kermesten elde edilen tüm gelir, ihtiyaç sahibi kadınları desteklemek için dayanışma ortağımız Kadın Koalisyonu’nun işaret edeceği ihtiyaçların karşılanması için kullanılacaktır.

Ücret
Pay as you like 1: 10 £
Pay as you like 2: 20 £
Pay as you like 3: 30 £
Dayanışma Bileti: Belirlediğiniz miktar (Sadece dayanışma biletidir; alana giriş sağlamaz)

NOT: “Pay as you like” biletlerinin hepsi kermes alanına giriş sağlar ve biletler arası bir farklılık yoktur.

** Standlarımıza ürün vermek veya kermeste gönüllü çalışmak için bize mail atın (istanbulelsewhere@gmail.com)


Bilet iadesi yoktur.

 

WSB-IG-Poster-1.jpg

Program:
14:00 - 15:00 - Celtic Session

Jess Collins, Maisie Greenwood ve arkadaşlarından bir Kelt müziği performansı… Yüzyıllar boyunca aktarılan Kelt, İskoç ve İrlanda şarkıları, yetenekli profesyonel müzisyenler tarafından ruhu ısıtan müziklere dönüşüyor.

16:00 - 17:00 - The London International Rebetiko Orchestra (LIRO) ft Cigdem Aslan, Dunja Botic & more

Londra'nın en iyi Yunan, Türk, Kürt ve Sırp Rebetico müzisyenleri, depremden etkilenenlere destek için bir araya geliyorlar.

18:00 - 19:00 - Rengin Kadın Korosu

Londra Sosyalist Kadınlar Birliği’nin çağrısıyla kurulan “Rengin Kadın Korosu” ismi gibi rengarenk bir müzik topluluğu… Kadın dayanışmasını güçlendirmek ve pandeminin kadınlar üzerinde yarattığı baskıyı azaltmak fikirleriyle başlayan proje, SKB’nin çağrısı ve yoğun emeğiyle yaklaşık yirmi kadınla ilk online koro çalışmalarına başladı. İlerleyen zamanda sayıları otuzu bulan Rengin Kadın Korusu, Türkiye’nin farklı kesimlerinden gelen kadınları birleştiren rengarenk bir "kız kardeşlik".

19:00 - 20:00 - DJ Jamie Renton

Jamie Renton, Londra merkezli bir global ritim DJ'i, organizatörü ve gazetecisidir. DJ olarak Glastonbury Festivali, Dingwalls, The Roundhouse, Cargo, Big Chill Bar, Guanabara, 93 Feet East, Notting Hill Arts Club, The Albany ve Musicport Festivali gibi etkinliklerde Felix Buxton (Basement Jaxx), Bobby Friction, Jerry Dammers, Gaz Mayall, Charlie Gillett, Verity Sharp ve Ross Allen gibi isimlerle birlikte sahne almıştır. Ayrıca, Celebrating Sanctuary ve Thames Festivali'nde sahne sunumlarına düzenli olarak ev sahipliği yapmaktadır. The Guardian, The Independent, Songlines, The Beat ve The Encyclopaedia of Popular Music gibi birçok yayın için yazılar yazmış ve fRoots ve Straight No Chaser gibi yayınlar için düzenli olarak katkıda bulunmuştur. Damon Albarn, Gotan Project, Taj Mahal, Ozomatli, Steve Earl ve The Buena Vista Social Club üyeleri gibi geniş bir sanatçı yelpazesini röportaj konusu yapmış ve Los De Abajo ve Fantazia albümleri için tanıtım yazıları yazmıştır.

bottom of page