top of page
Purple-March-Solidarity-PageBanner-04.png

A Purple March in Solidarity

Yaşanan deprem sonrasında kadınların uzun vadeli ihtiyaçlarına odaklanan ve bölgedeki kadınların ihtiyaçlarını karşılayacak destek hizmetlerini merkezine

alan bir dayanışma çabasıdır.

pm-sayfa-2.jpg

Kadın Dayanışma Kermesi

26 Mart’ta Londra’da bir Kadın Dayanışma Kermesi düzenliyoruz. Burdan elde edilen tüm gelir kadın çalışmaları alanında örgütlü ve sahada aktif dayanışma ortağımız Kadın Koalisyonu’nun işaret edeceği ihtiyaçların karşılanması için kullanılacaktır.

Purple Journal

Proje kapsamında, Mart ayı boyunca “Purple Journal” adıyla haftalık içerikler üretmeyi ve bu içerikler aracılığıyla hem bölgedeki hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki Türkiyeli kadınlar için temel destek hizmetlerine ulaşımı ve dayanışmayı kolaylaştırabilmeyi umuyoruz.

PurpleJournal-WEB-3.jpg

Dayanışma Ortağımız

“Kadın Koalisyonu”

Kadın Koalisyonu, 2000’den bu yana eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesi veren kadınların, kadın örgütlenmelerinin bir araya geldiği bir örgütlenmedir. Barışı, özgürlüğü ve eşitliği savunur, şiddete karşıdır. Tüm çalışmalarında kapsayıcı, eşitlikçi ve çözüm odaklı bir dil kullanır. İnsan haklarından yana taraftır ve her türlü ayrımcılığa karşıdır.


Dayanışma için buradayız! “Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmelerimiz ve her türlü olanağımızla iş bölümünde ve onlarca yıllık mücadelemizden edindiğimiz deneyimi, birikimi paylaşmak için yurttaş dayanışmasında yerimizi alıyoruz.”

Etkinlikler

pm-sayfa-içi.jpg

Kadın Dayanışma Kermesi

26 Mart Pazar, 2023

Round Chapel, 1D Glenarm Rd, Lower Clapton, London E5 0LY, United Kingdom

bottom of page